plakat zapowiadający festiwal

Program 42. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej 2023

Koncert Inauguracyjny 8 maja 2023r., godz. 18.00, sobór św. Trójcy

Chór „Accolada” – Ryga (Łotwa)

9 maja 2023r. (wtorek), godz. 11.00 otwarcie wystawy ikon w Hajnowskim Domu Kultury,
godz. 17.00 otwarcie wystawy „Nowosielski: Malarz, wizjoner, teolog 1923-2011” oraz projekcja filmu „Śladami mistrzów. Nowosielski na Podlasiu”, Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Tadeusza Rakowieckiego

10 maja 2023r. (środa), projekcja filmu „Ikona” Piotra Łozowika, godz. 17.00, Hajnowski Dom Kultury

I dzień przesłuchań 11 maja 2023 r., godz. 16.00

Chór dziecięco-młodzieżowy Parafii Prawosławnej Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Dubinach – Dubiny (Polska)
Chór Parafii Prawosławnej Św. Wielkomęczennika Jerzego w Siemianówce – Siemianówka (Polska)
Chór dziecięcy Soboru Świętej Trójcy w Hajnówce – Hajnówka (Polska)
Chór Parafii Prawosławnej Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Mielniku – Mielnik (Polska)

Chór dziecięco-młodzieżowy Parafii Św. Jana Teologa w Białymstoku – Białystok (Polska)
Chór Kaplicy Św. Grzegorza Peradze w Warszawie – Warszawa (Polska)
Chór Parafii Prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Bielsku Podlaskim – Bielsk Podlaski (Polska)
Katedralny Chór Soboru Świętej Trójcy w Hajnówce – Hajnówka (Polska)
Chór Duchowieństwa Diecezji Warszawsko-Bielskiej – Hajnówka (Polska)

II dzień przesłuchań 12 maja 2023 r., godz. 16.00
Męski Zespół Muzyki Cerkiewnej „Grabarka” – Grabarka (Polska)
Katedralny Chór Parafii Prawosławnej Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Wilnie – Wilno (Litwa)
Zespół „Harmonika” – Ryga (Łotwa)
Chór Politechniki Białostockiej „Polifonia” – Białystok (Polska)
Chór Katedralny Świętej Trójcy – Oulu (Finlandia)
Chór „Obilić” – Belgrad (Serbia)
Chór Katedry Metropolitalnej św. Marii Magdaleny w Warszawie – Warszawa (Polska)
Chór Uniwersytetu Aleksandra Jana Cuza „Universitas”- Jassy (Rumunia)

13 maja 2023 r., godz. 13.00 ogłoszenie wyników, Hajnowski Dom Kultury
godz. 15.00 Koncert Galowy, sobór św. Trójcy

Koncerty towarzyszące:

11 maja 2023 r. (czwartek), godz. 17.00, Cerkiew Przemienienia Pańskiego w Lublinie, ul. Ruska 15
Chór Uniwersytetu Aleksandra Jana Cuza „Universitas” – Jassy (Rumunia)

11 maja 2023 r. (czwartek), godz. 18.00, Bielski Dom Kultury
Chór Obilić – Belgrad (Serbia)

12 maja 2023 r. (piątek), godz. 18.30, Cerkiew Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Mielniku, ul. Brzeska 93
Katedralny Chór Parafii Prawosławnej Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Wilnie

12 maja 2023 r. (pątek), godz. 20.00, Amfiteatr Miejski w Hajnówka
Koncert Plenerowy „Uczta folklorystyczna”

13 maja 2023 r. (sobota), godz. 18.30, Cerkiew św. Jerzego Zwycięzcy w Białymstoku, ul. Pułaskiego 36
Chór Katedry Prawosławnej w Oulu – Oulu (Finlandia)

13 maja 2023 r. (sobota), godz. 18.00, Świetlica Wiejska w Kuraszewie,
Chór Harmonika – Ryga (Łotwa)