Wystawa fotograficzna „Kolory Prawosławia. Grecja”

Organizator: Stowarzyszenie OrthNet, Serwis OrthPhoto, Wydawnictwa Warszawskiej Metropolii Prawosławnej, Apostoliki DIakonia, Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku

Miejsce: ogrodzenie Soboru Św. Trójcy w Hajnówce

Termin otwarcia: 13 maja 2024 r. godz. 18.00

Opis: „Kolory Prawosławia. Grecja” to dwunasty album Wydawnictwa Warszawskiej Metropolii Prawosławnej z serii książek poświęconych wielobarwności Prawosławia w rozmaitych zakątkach świata. Najnowszy album poświęcony został Grecji, a dokładniej kontynentalnej części tego państwa. Wydanie drugiego, wyspiarskiego, tomu greckiego albumu planowane jest na 2024 rok. Ten sam tytuł nosi również kolejna wystawa fotograficzna przygotowana przez serwis OrthPhoto prezentująca piękno Prawosławia na świecie.

Zdjęcia prezentowane na wystawie i w albumie są efektem międzynarodowego konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Stowarzyszenie OrthNet. W konkursie wzięło udział ponad 400 fotografów z 20 krajów, w czterech kategoriach nadesłano ponad 4600 zdjęć przedstawiających prawosławie w Grecji. Wystawa zostanie zaprezentowana na ogrodzeniu Katedry Prawosławnej pw. Św. Mikołaja w Białymstoku.  Na wystawie zaprezentowanych zostanie 100 zdjęć wydrukowanych na spienionym PCV.