41. Festiwal

Program festiwalu

Koncert Inauguracyjny

13 września 2021 (poniedziałek)

godz. 18.00
Sobór Świętej Trójcy w Hajnówce

Wystąpi Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego – Warszawa (Polska)

Przesłuchania konkursowe ONLINE

15 września 2021 (środa)

godz. 16.00
Sala kolumnowa Hajnowskiego Domu Kultury

Chór „Kupalinka” – Kobryń (Białoruś) 

Młodzieżowy Chór Parafii Prawosławnej Narodzenia Chrystusa – Grodno (Białoruś)

Chór dziecięco-młodzieżowy Parafii Prawosławnej św. Spirydona z Trymifuntu – Kijów (Ukraina)

Сhór Parafii Prawosławnej Wszystkich Świętych Ziemi Rosyjskiej „Wmiestie” – Kłajpeda (Litwa)

Chór Parafii Prawosławnej św. Spirydona z Trymifuntu – Kijów (Ukraina)

Chór „Doros” – Moskwa, (Rosja)

I Dzień Przesłuchań Konkursowych

16 września 2021 (czwartek)

godz. 16.00
Sobór Świętej Trójcy w Hajnówce

Chór Parafii Prawosławnej Św. Jerzego Zwycięzcy – Siemianówka (Polska)

Chór Parafii Prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego – Siemiatycze (Polska)

Chór „Harmoń” Parafii Prawosławnej Świętego Apostoła Jakuba – Łosinka (Polska)

Chór Parafii Prawosławnej Podwyższenia Krzyża Świętego – Fasty (Polska)

Chór Parafii Prawosławnej Św. Marii Magdaleny – Słochy Annopolskie (Polska)

Chór młodzieżowy Parafii Prawosławnej Św. Jana Klimaka – Warszawa (Polska)

Chór Parafii Prawosławnej Podwyższenia Krzyża Pańskiego – Werstok (Polska)

Męski Kameralny Zespół Wokalny „Pathos” – Białystok (Polska)

Zespół „Armonia” – Białystok (Polska)

Chór dziecięco-młodzieżowy Parafii Prawosławnej Hagia Sophia – Białystok (Polska)  

Chór dziecięco-młodzieżowy Soboru Św. Trójcy – Hajnówka (Polska)

Chór Parafii Prawosławnej Hagia Sophia – Białystok (Polska)

II Dzień Przesłuchań Konkursowych

17 września 2021 (piątek)

godz. 16.00
Sobór Świętej Trójcy w Hajnówce

Chór Młodzieżowy Kościoła Starokatolickiego Mariawitów – Płock (Polska)

Chór Prawosławnej Katedry Aleksandra Newskiego – Łódź (Polska) 

Zespół Muzyki Cerkiewnej „Varslavia” – Warszawa (Polska)

Chór im. świętego Romana Melodosa Parafii Prawosławnej Hagia Sophia w Warszawie – Warszawa (Polska)

Katedralny Chór Parafii Wojskowej Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego św. Jerzego Zwycięzcy – Warszawa (Polska)

Kameralny Chór „Sofia” – Kijów (Ukraina)

Chór Parafii Prawosławnej św. Mikołaja Cudotwórcy – Irpień (Ukraina)

Chór Parafii Prawosławnej św. Wielkomęczennika Pantelejmona – Moskwa (Rosja)

Młodzieżowy Chór Cerkiewny „Branko” – Nisz, (Serbia)

Metropolitarny Chór Katedralnego Soboru Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy – Charków (Ukraina)

Chór Kijowskiej Akademii Duchownej – Kijów (Ukraina)

Koncerty towarzyszące

14 września 2021 (wtorek)
godz. 19.00
Kościół św. Andrzeja w Warszawie, ul. Chłodna 9

Zespół Muzyki Cerkiewnej Varslavia – Warszawa (Polska)

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej – Warszawa (Polska)

16 września 2021 (czwartek)
godz. 18.00
Świetlica wiejska w Trywieży

Chór Parafii Prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego – Siemiatycze (Polska)

Chór Parafii Prawosławnej Podwyższenia Krzyża Świętego – Fasty (Polska)

Chór młodzieżowy Parafii Prawosławnej Św. Jana Klimaka – Warszawa (Polska)

17 września 2021 (piątek)
godz. 19.00
Kościół rzymskokatolicki św. Zygmunta Króla w Łosicach

Chór młodzieżowy Kościoła Starokatolickiego Mariawitów – Płock (Polska)

17 września 2021 (piątek)
godz. 19.00
Cerkiew Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Narwi

Chór im. św. Romana Melodosa Parafii Prawosławnej Hagia Sophia w Warszawie

17 września 2021 (piątek)
godz. 19.00
Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego w Bielsku Podlaskim

Kameralny Chór „Sofia” – Kijów (Ukraina)

19 września 2021 (niedziela)
godz. 9.00 - Liturgia
po Liturgii - koncert
Cerkiew Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gródku

Metropolitarny Chór Katedralnego Soboru Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy – Charków (Ukraina)

19 września 2021 (niedziela)
godz. 9.00 - Liturgia
po Liturgii - koncert
Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy w Supraślu

 Chór Kijowskiej Duchownej Akademii i Seminarium – Kijów (Ukraina)

19 września 2021 (niedziela)
godz. 10.00 - Liturgia
po Liturgii - koncert
Sobór metropolitalny Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny w Warszawie

Młodzieżowy Chór Cerkiewny „Branko”

Koncert Plenerowy "Uczta Folklorystyczna"

17 września 2021 (piątek)

godz. 20.30
Amfiteatr w Hajnówce

Katedralny Chór Parafii Wojskowej Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego św. Jerzego Zwycięzcy – Warszawa (Polska)

Chór Parafii Prawosławnej św. Mikołaja Cudotwórcy – Irpień (Ukraina)

Metropolitarny Chór Katedralnego Soboru Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy – Charków (Ukraina)

Chór dziecięco-młodzieżowy „Branko” – Nisz, (Serbia)

Chór Parafii Prawosławnej św. Wielkomęczennika Pantelejmona – Moskwa (Rosja)

Ogłoszenie Wyników

18 września 2021 (sobota)

godz. 13.00
Hajnowski Dom Kultury

Koncert galowy

18 września 2021 (sobota)

godz. 15.00
Sobór Świętej Trójcy w Hajnówce

Gość specjalny: Kameralny Chór „Błagowiest” – Ryga (Łotwa)

godz. 18.00
Cerkiew Hagia Sophia w Białymstoku

Wystawy towarzyszące

14 września 2021 (wtorek)

godz. 13.00
Hajnowski Dom Kultury, ul. Tamary Sołoniewicz 4

Wystawa fotograficzna poświęcona 40 jubileuszowi Festiwalu „40 lat minęło”
(Organizatorzy: Stowarzyszenie „Miłośnicy Muzyki Cerkiewnej” oraz Hajnowski Dom Kultury)

godz. 13.30
Ogrodzenie Soboru Świętej Trójcy w Hajnówce

Wystawa fotograficzna Stowarzyszenia Orthnet „Prawosławie w obiektywie”
(Organizatorzy: Stowarzyszenie OrthNet)

godz. 13.30
Dolna Cerkiew Soboru Świętej Trójcy w Hajnówce

Wystawa ikonograficzna „Św. Mikołaj Cudotwórca”
(Organizatorzy: Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Hajnówce )